O nás

Jsme dvě sestry, Markéta a Míša, od dětství tak rozdílné nejspíš asi proto, abychom se v dospělosti tak dobře doplňovaly. Jako malé holky jsme nenápadně, ale vlastně neustále nasávaly rodinnou atmosféru, kterou pro nás všechny vytvářela naše máma.

Kouzlo zapálených svíček a domácího jídla nebo vůni čerstvých květin, jsme ale objevily a docenily samy až o hodně let později.

Vyrostly jsme, vdaly se a založily jsme vlastní rodiny. Dnes jsme obě mámy tří dětí a za sebou máme nejen litry uvařených polévek, tisíce rozdaných pofoukání a pusinek, ale taky pět let společné práce.

Blog, eshop a první kniha

Vše začalo v létě roku 2012, kdy jsme společně založily blog Od hlavy až k patě.

Na jeho stránkách jsme víc než pět psaly o životě, mateřství, cestování i kultuře. Zkrátka o všem, čím jsme žily. V roce 2013 jsme k blogu přidaly také e-shop Mámami s designovými českými výrobky, jehož hlavní myšlenkou byla podpora českých a slovenských tvůrců.

Na podzim roku 2015 jsme díky našemu blogu byly osloveny nakladatelstvím Albatros s nabídkou na tvorbu tvořivé knížky pro děti i dospělé. Nabídku jsme přijaly, a tak vznikla kniha, která spojovala jednoduché návody na tvoření z papíru či látky, ale také to, co milujeme ze všeho nejvíc. Rodinnou atmosféru a dobré jídlo. V říjnu 2016 tak vyšla naše první tištěná kniha Báječné oslavy. V jejích textech jsme se znovu vracely do našeho vlastního dětství a také čerpaly z našich vlastních domovů s jedinou myšlenkou – probudit ve čtenářích radost z tvoření vlastního domova. To ostatně napovídal už podtitul knížky „Domov je to hlavní, co stojí za tvořit“. Ten se později stal také podtitulem celého blogu. Celá kniha je doplněná velkým množstvím fotografií, za nimiž stojí naše dlouholetá kamarádka a fotografka Peťa Hašková.

Na jaře roku 2017 se nám ve spolupráci s brněnskou kavárnou Dvorek pod Petrovem podařilo uspořádat první brněnský Workshop day. Tato úspěšná akce spojila zajímavé projekty, obchody, jednotlivé tvůrce i brněnskou blogerskou scénu. O celé akci jsme psaly na blogu v tomto článku.

E-kniha Vánoce v klidu

Na podzim roku 2017 jsme napsaly a vydaly také naši první e-knihu Vánoce v klidu, ve které jsme volně navázaly na téma rodiny a rodinné atmosféry, které jsme rozpracovaly již v první  knize. Vánoce v klidu jsou ale oproti Báječným oslavám zaměřené mnohem více prakticky, aby kniha byla opravdovým průvodcem v předvánočních přípravách, které jsou často příčinou stresu a nervozity. Knihu jsme tvořily na základě vlastních zkušeností, které jsme obě za těch deset let, co tvoříme své domovy, nasbíraly. Stejně jako v Báječných oslavách, i v knize Vánoce v klidu jsme texty doplnily o atmosférové fotografie, které už byly tentokrát čistě v naší režii.

V rámci naší práce jsme se účastnily také několika výběrových prodejních akcí, jako byly například Brněnský handmade market či Koloniál. Několikrát jsme se ve spojení s blogem i eshopem objevily také na stránkách časopisů. Nejvýraznější spoluprací pak bylo focení pro časopis Pěkné bydlení.

Projekt „Domov je to hlavní, co stojí za to tvořit.“

Na konci roku 2017 jsme se rozhodly omezit naši práci v eshopu a změnit koncept celé naší práce.

Na blogu jsme o tom napsaly článek Mámami končí aneb zpátky na začátku. Rozhodly jsme se věnovat se více tomu, co nás baví a co nám jde ze všeho nejvíc. Tvoření domova. Na stránkách nového blogu Mámami tak najdete každý čtvrtek článek, který se bude týkat právě domova z nejrůznějších úhlů pohledů. Rády bychom vás přesvědčily o tom, že tvořit domov není rozhodně jen souhrn povinností, ale především práce, která má obrovský smysl, a kterou navíc můžete zvládnout s radostí, šarmem i elegancí.

Naše domovy se za ty roky staly místem, kde žijeme i pracujeme a jsou tak zároveň naším zdrojem inspirace i ateliérem, ve kterém dokážeme vytvořit ty nejlepší projekty. Pokud byste s námi chtěli spolupracovat, určitě nám napište. Podrobnosti o možnosti spolupráce najdete přímo v kategorii „Spolupracujte s námi“.

Potkáme se?

Pokud vás zajímá více z naší práce, můžete sledovat náš facebook či instagram. Vzhledem k tomu, že naše práce se velmi prolíná s našimi osobními životy, najdete nás také na našich osobních instagramových profilech marketa_mamami a misha_mamami, kde sdílíme náš každodenní život.

Nezapomeňte se také přihlásit k odběru pravidelných novinek, které vám do vaší emailové schránky přijdou každý čtvrtek spolu s novým článkem na blogu.

Všechny fotografie v knize Vánoce v klidu, stejně jako všechny fotografie na blogu jsou foceny fotoaparátem Canon 700 D.