Mám se ráda. Každý den

Mám za sebou nádherný prodloužený víkend s rodinou. Vždycky, když někam vyrážíme, těším se, že poznám něco nového. Ale vlastně nejvíc se těším na to, že to nové bude zárověň i krásné. Proto vybírám často historická města plná památek a historických budov, návštěvy zámků a jejich upravených zahrad. Mám ráda přírodu plnou lesů, potoků a krásných výhledů. Když se jdeme na dovolené někam najíst, snažím se vybrat pěkné prostředí a dobré jídlo. A když hledám ubytování, dívám se nejen na cenu, ale i na to, jestli se nám na daném místě bude líbit a budeme se tam cítit dobře.

Myslím, že většina z nás raději vzpomíná to hezké, krásné a příjemné. Rádi se z něčeho tešíme, fotíme si to a čerpáme z něj  v těžších chvílích. Myslím, že všichni víme, že život není jen o kráse, ale krása je jeho velkou součástí. A co je krásné, to máme i rádi. Rádi se vrácíme na krásná místa, která nám něčím učarovala, rádi se setkáváme s lidmi, se kterými nám je dobře, vaříme chutná jídla, pijeme dobré víno, obklopujeme se pěknými věcmi.

I brambora potřebuje péči a co teprve my?

Všechny tyto věci ale nejsou krásné a dobré samy o sobě. Krasné a dobré věci vyžadují péči, čas a starost. Historické domy jsou krásné, protože je někdo udržuje, kvalitní potraviny také potřebují, aby o ně někdo dobře pečoval a nakonec i ta příroda dnes místo ničení potřebuje ochranu, aby mohla být krásná a majestátní.

Věřím, že všichni máme kolem sebe něco, co nám připadá krásné a máme to rádi. Jak je to ale s námi?  Pečujeme o sebe dostatečně? Jsme naladěné na krásu? Je nám spolu dobře nebo máme rezervy?

Když jsem přemýšlela nad tímto tématem, napadlo mne spousta způsobů, jak článek pojmout. Nechci tu nakonec psát o tom, jak se přijímáme nebo nepříjímáme. Spíš bych vás chtěla povzbudit, jak jednoduše každý den vnímat krásu kolem sebe, ale i na sobě. Každá sice klademe důraz na něco trochu jiného. Většina z nás má ale určitě všech pět pohromadě. No opravdu!

5 smyslů, které nám pomůžou mít se ráda

Je to tak, našich pět základních smyslů nám umožňují každý den vnímat spoustu věcí a mezi nimi i krásu. Používáte je všechny? A máte se díky nim rády? Jak nám každý z nich pomáhá?

Zrak

„Oko do duše okno.“ Naše oči. Za den toho vidí tolik a můžou toho o nás tolik prozradit.  Na co se zaměřují? Vnímají špínu na ulici a pavučiny na stropě? Nebo neustále srovnávají a jsou často pro pláč? Naše oči jsou velkou zbraní ve vlastním přijetí, kterou často obracíme proti sobě. Už ranní pohled do zrcadla nám řekne, jak jsme na tom. Díváte se do něj rády, zkoumáte každou chybičku nebo se naopak snažíte co nejvíc zamaskovat make-upem nebo oblečením. Nebo se usmějete přečešete vlasy, narovnáte se a spokojené odcházíte vstřít novým zážitkům? To, na co se díváme, nás a naše postoje ovlivňuje víc než si možná myslíme. Nepřehlížejme trápení druhých, ale nenechme naše oči vidět jen to špatné. Cvičme je, ať vidí to, co je dobré, opravdové a důležité.

Čich

Jaká je vaše oblíbená vůně? Jsou to květiny nebo čerstvě upečený chléb? Díky čichu nasáváme atmosféru, ale také nám může zachránit i život. Zrak a čich jsou často to první, co použijeme v novém prostředí. Stejně tak i my můžeme naší vůní druhým zpříjemnit den nebo je naopak od sebe odradit.  Najít svoji vůni může být krásným uvodním slovem při seznamování s druhými.  Jemná, nevtíravá vůně je totiž něco, čím se můžeme odlišit a vyniknout. Nemusí jít hned o parfém nebo toaletní vodu. Ono i přivonět si ke svým vlasům, krému na rukou nebo třičku, které voní po vanilce v nás samotných může vyvolat příjemný pocit radosti, díky kterému nám se sebou samotnými bude prostě hezky.

 

Chuť

Jste to, co jíte? My češi jíme rádi a často i hodně. A pak to tak i vypadá. Jsem ale ráda, že je více a více lidí, kteří milují dobré a kvalitní jídlo. Všichni to víme, že když budeme kvalitně jíst, bude nám naše tělo vděčné. Užívejme si dobrého jídla, které nás zasytí a posilní, ale nestane se naší modlou jak v obžerství, tak ani v drastických dietách. Jezme tak, ať nemáme výčitky a jezme chutně a hezky.

Hmat

Hmat s jídlem vlastně dost souvisí. Jak často si zmáčkete špeky na břiše, polácáte stehna a zadek? A co ta povislá prsa?  Dotýkáte se rády své pleti?  Naše tělo je pro nás ženy jedna velká radost a starost. Každá máme nějaký svůj ideál, kterého bychom rády docíly. Pro někoho je to velký sen, pro který ale moc nehne prstem, jiná zase maká, aby si ho udržela. A někdo jede ve vlnách. 🙂 Pokud se ale chceme v našem těle cítit dobře, i ono vyžaduje péči. Ať už je to sport, díky kterému se ten špek na břiše bude zmenšovat nebo je to rehabilitace kvůli bolavým zádům. Nebo to jsou krémy a balzámy, které naši pokožku zklidní a ošetří. Dopřejme si to, co naše tělo potřebuje. Máme jen jedno a žít celý život v nenáviděném těle nám radosti v životě nepřidá.

Sluch

Co jste se o sobě naposledy dozvěděla hezkého? Pamatujete si to? A vzpomínáte i na to nepříjemné? Nezůstávají v nás ty nepříjemné věci o něco déle než ty příjemné? A neříkáme samy sobě příliš tvrdá slova? Neříkám, že zpětná vazba musí být vždy jen pozitivní, občas ale tu pozivní stránku přebije ta negativní, která nám srazí sebevědomí a vnímáme se nedostatečně. Co s tím? Když budeme vědět, že to tak je, můžeme na tom začít pracovat. To, že to tak bylo doteď  neznamená, že v tom musíme pokračovat. Možná můžeme začít tím, že si příště do těch krav prostě nadávat nebudeme.

Jak už jsem psala, o kráse se dají psát knihy. Každá ji vnímáme trochu jinak, každá ale můžeme zapojit naše smysly, které jsou naší součástí. Mít se ráda jde ruku v ruce s péčí. Ze záhonu, který vypadá zanedbaně a možná odpudivě si díky péči, odstranění plevele a dobrému hnojení, zalévání a slunci, můžeme postupně vytvořit kout zeleně a dobré zeleniny, který budeme milovat. Ponese úrodu bude užitečný pro ostatní. Zkusme každý den zapojit všech pět našich smyslů právě kvůli nám samotným. Přeji nám, ať brzy sklízíme úrodu.

Co dělat každý den?

A co konkrétně můžeme udělat každý den? Pro každou může být citlivou oblastí něco jiného. Třeba vám následující body pomůžou mít se zase o něco více ráda. Každý krok k lepšímu se počítá.

Photo by: David Vávra

Nechte svoji krásu vyniknout i u vás doma

Téma ženské krásy a domova má k sobě mnohem blíž, než možná tušíte. Proto jsme toto téma nevynechaly ani v naší knize Zamilujte si svůj domov, kde najdete spoustu tipů i příběhů ze života na téma domácího oblékání, každodenní rutiny v péči o sebe sama, ale také o svůj domov.

57 comments

 1. Pěkné ráno vám přeji, já bych si vybrala pleťové krém Bezstarostné ráno, protože nejpěknější si připadám po sprše a namazaní se krémem. Také se snažím, aby mé ráno bylo každý den co nejvíce pohodové a bezstarostné, dám si dobrou snídani, plánuji co budu dělat, pečuji o sebe a snažím se nespěchat…

 2. Ahoj, na stránce Krásná každý den mě zaujalo hned několik výrobků, ale asi bych se rozhodla pro Regenerační balzám Hebké nožky, protože mám strašně ráda ten pocit, když svým chodidlům dopřeju lázeň a potom je natřu voňavým krémem, a tento vypadá vážně“vymazleně“. A kdy se cítím opravdu krásná? Asi v okamžik, když ráno vyjdu na ulici s umytými vlasy a oblečená do něčeho, v čem se cítím příjemně a pohodlně, což jsou nejčastěji kalhoty „na tělo“, pěkná halenka, tenisky a nějaký hezký doplňek 🙂 Pěkný den všem.

 3. Nejvíc krásná se cítím, když si uvědomím svoji jedinečnost. Je to asi celoživotní proces. Mám pocit, že strachy, křivdy a zklamání mě nutily dívat se více než na sebe a do svého nitra, na ty druhé, posuzovat se a srovnávat. Krásná jsem se cítila jen když jsem se viděla v zrcadle, hubená, pěkně oblečená, s úsměvem, ne vždy upřímným, vždyť koho by zajímalo mé nitro? Když ale ty strašáky z minulosti otevřeme, vymeteme ze života, můžeme na sobě vidět velkou pravdu o své vzácnosti, jedinečnosti a přichází velká svoboda a skutečná krása. A to mě baví objevovat, protože to jsem skutečně já 🙂
  A prakticky? Není nad to si dát sprchu, oblíbený sprchový gel, ne ten, co tam sto let leží a bylo by super ho spotřebovat, i když mi nevoní a je mi líto ho vyhodit. Vyfoukat vlasy, oblíbený parfém a hned je mi hej.
  Díky za vaši inspiraci, nápady i povzbuzení měnit sebe i věci kolem. A věřte, že se to i daří. Jen bych se měla vrátit k článkům o úklidu a vyhodit ty zbytečné sprchové gely, co? 🙂 Aby bylo místo v koupelně. Před chvílí jsem si z Míšina webu objednala tuhé šampóny pro celou rodinu, pro mě bude ten kopřivový, těším se na vyzkoušení, zatím jsem znala jen ty tekuté.

  1. Milá Lenko, díky moc za komentář i otevřenost. Máš pravdu, když si uvědomíme jedinečnost sebe i druhých, většinou vidíme pak i tu krásu a vděčnost. Přeji nám všem, ať nacházíme v našich životech svobodu a radost z malých i velkých věcí bez strachů a obav.
   A ty šampóny nemusíš vyhazovat, zkus je použít třeba na umytí vany nebo umyvadla. 🙂
   Díky moc za zpětnou vazbu, to je pro nás nejkrásnější odměna, když čteme, že se věci mění. 🙂

 4. Ahoj, z produktů bych si vybrala Šampon na poškozené vlasy Severské bobule – vypadá vážně lákavě. A kdy se cítím krásná? S 15 měsíčním miminem, které používá mé tričko místo kapesníku, se ty chvíle hledají těžko, ale jsou. Kupříkladu když večer vyjdu ze sprchy, oblečená do noční košile, o které vím, že mi sluší – a manžel se na mě obdivně podívá a pronese něco pochvalného, to si připadám obzvlášť krásná…

  1. Milá Lucko, pochvala od manžela je krásná zpětná vazba. 🙂 A ono i to špinavé tričko je valstně kompliment, jen ne vždy nám to na první pohled tak připadá. Přeji ať, je těch krásných chvili co nejvíce a umíme si je všechny užít a vychutnat!

 5. Vybrala bych si Výživný krém na tělo a ruce vanilka – levandule „OH LA LA!“, protože mám ruce často suché a levandule je moje druhá nejoblíbenější vůně. A krásná jsem v očích svých dětí pořád, bez ohledu na aktuální stav (váha, stav pleti, …) a mám štěstí, že ti moji miláčci umí pochválit poměrně často. 🙂

 6. Dobrý den, já jsem u vytržení z „mezigalaktického“ mýdla Hvězdný prach. A mou krásu ocenil kdysi muj manžel slovy „Miloval bych, i kdybys byla jen hlava.“ A tak jsem si ho vzala a denně jsem ujišťována, že to myslel vážně. Díky Bohu! 😉

 7. Dobrý deň, zo stránky by som si vybrala balíček Bezstrarostné ráno Navia už aj preto ,že táto kozmetika je vyrábaná v meste v ktorom žijem a poznám ju aj keď rada skúšam nové veci hlavne prírodné.Najlepšie sa cítim ráno po sviežej sprche a keď som so svojimi najbližšími.

 8. Já mám z tohoto obchodu už Oční krém s kofeinem – noční a od této značky pokukuji po Sérum proti vráskám – Peptidy a denním očním krému. Ale jak jsem tak letmo zase na stránky nakoukla tak mě hned zaujal Hloubkově čistící olej na obličej a Přírodní mýdlo Hvězdný prach. Určitě by se našla kupa dalších věcí 🙂 Ráda bych časem vyzkoušela i nějakou dekorativní kosmetiku.
  Opravdu krásná se cítím, když jsem v pohodě. Tzn. odpočatá, bez stresů, když nikam nespěchám a když si obleču něco hezkého…..Ale měla bych se cítit opravdu krásná pořád, protože manžel si mě chtěl vzít i když jsem měla x kilo navíc a i po skoro 14ti letech, co jsme spolu mě pořád miluje i když to se mnou není mnohdy jednoduché, ale s kým je že? 😉

  1. Milá Radko, pohoda a krása k sobě mají asi dost blízko. Když jsme uvéolněná, tak jde všechno tak nějak snáz, že? 🙂 Přeji nám, ať tu pohodu cíleně vyhledáváme, stejně tak tu krásu kolem i v nás. A produkty z e-shopu evidentně nejsou cizí. Tak přeji dobrou ruku při dalším vyběru. 🙂

 9. Ahoj tak já vůbec nevím co bych si vybrala je tam toho tolik co mě zaujalo že je hrozně těžké si vybrat jednu jedinou věc a když jsem tak procházela stránky tak by se mi hodila asi každá věc kterou jsem viděla každopádně kdybych si teď hned měla objednat tak by to byl Sprej na procházky přírodou Do lesa protože jsem nevěděla že se dají pořídit i přírodní repelenty takže ten si asi zrovna objednám 🙂 a určitě to není poslední věc děkuji za tip na bezvadný shop.
  A kdy se cítím opravdu krásná? Hmm zajímává otázka. Abych pravdu řekla tak mi přijde že v poslední době si moc krásná nepřijdu a matně přemýšlím kdy jsem si přišla opravdu krásná nějak jsem nad tím na mateřské přestala přemýšlet. Ale po přečtení některých odpovědí se nad sebou budu muset zamyslet a udělat něco proto abych se zase krásnou cítila 🙂

  1. Milá Lucko, tak to jsme moc rády, že e-shop zaujal a souhlasíme, že je rozhodně z čeho vybírat. A mít za úkol soustředit se na krásu není tak špatné, ne? To by mohl být dobrý plán do dalších dní. 🙂

 10. Zdravím,
  Markét, moc Vám to na fotkách sluší 😇
  Můj muž na nějaké vnější krásno moc není, takže se snažím být krásná pro sebe. Když to není ono, jsem celá nesvá 😎 Ale nejkrásnější si připadám večer (odlíčená, vlasy děs, bez podprdy v pyžamu) těsně před tím, než můj syn usne, protože se na mě blaženě usmívá 💕💕💕
  Co se týče produktů, snažím se postupně nahrazovat vše bio kosmetikou. Co jsem ještě nezkusila je bio dekorativní kosmetika. Tam bych si určitě něco na zkoušku vybrala. A taky deodoranty, používám totiž zatím jen krystal.
  Díky za články i za soutěž 🙋
  Lenajs❤️

  1. Milá Lenko, to alespoň přístup – „když se necítím krásná, být z toho nesvá“! 🙂 A ty děti to s náma prostě umí! A na stránkách e-shopu je orpavdu z čeho vybírat, taky nevíme co dřív. 🙂

 11. Zdravím, tento obchod mám moc ráda. Už jsem vyzkoušela některé proudukty. 😉 Moc ráda bych vyzkoušela tuhé šampony, např značku Ponio: kopřiva, citron, rozmarýn.
  A krásná se cítilm kdykoliv si na sebeudělám čas, procházka sama v lese, chvíle s knihou na zahradě, relax ve vaně…
  Přeji krásné dny a ať se daří. 😘
  Kamča

  1. Milá Kamčo, to máme radost, že obchod znáte a jste spokojená. 🙂 A mít čas pro sebe opravdu nabíjí, také se ned cítím lépe, když můžu jen tak být a chvíli nic neřešit. 🙂

 12. Dobrý den, obchod neznám, ale musím říct, že se mi moc líbí. Je hezky přehledný a člověk najde, co hledá. Sama bych si vybrala Šípkový krém od Dulcie, dochází mi můj krém a slyšela jsem na něho velmi pozitivní recenze, tak už chvíli uvažuji o jeho objednání.
  Protože zanedlouho čekáme narození prvního potomka, cítím se krásně od začátku těhotenství, asi neopadávající těhotenská euforie či co. Každopádně doufám, že to vydrží i po porodu 🙂
  Jinak děkuji za krásné články jak o organizování domácnosti, tak času na sebe. Buď o tom nevím, nebo se moc blogerek těmito tématy nezabývá a podle mě je to škoda, protože začínám čím dál více vnímat ze svého okolí, že ženy (sebekriticky přiznávám, že včetně mě) prostě neumí „hospodařit“, protože je to nikdo nenaučil. Dříve byly dívky více v domácnosti po ruce mámě, dnes mi přijde, že se věnují více svým zájmům a pak se cítí stejně ztraceně, jako jsem se cítila já.

  1. Milá Lenko, to máme radost, že jsme s e-shopem potěšily a moc blahopřejeme k těhotenství. A je skvělé, že se cítíte krásná, je to orpavdu jiný stav a na každou to působí trochu jinak. Tak si ten svůj radostný stav užívejte co nejvíc. 🙂 A děkujeme za zajímavý postřeh, také máme trochu poict, že to téma tu prostě chybělo, tak jsme se do něj s radostí pustily. A máme vždy velkou radost, když vidíme, že články a témata pomáhají. Pokud máte ve svém oklí někoho, kdo by ta témata ocenil, budeme rády, když se o blogu zmíníte. Přejeme krásné dny a pohodové těhotenství a radostné mateřství. 🙂

 13. Ahoj holky 🙂 Teda, neměla jsem o téhle stránce ani ponětí. Na ig už sleduji a našla jsem na stránce spoustu zajímavých věcí, nejspíš neodolám… :))
  Jako první bych vybrala Bio malinový olej https://www.krasnakazdyden.cz/kategorie/podle/typu-pleti/citliva/1195/malinovy-olej-bio-nerafinovany-navia
  Kdy si připadám krásná…to je vlastně dost těžká otázka…Ať přemýšlím jak chci, nemůžu přijít na to, kdy naposledy a za jakých okolností jsem si připadala krásná. To je vlastně docela smutný… 🙁 každý váš článek mě nabíjí novou energií vrhnout se do TOHO. Ať už je to péče o domov nebo o sebe…snad se už brzo najde něco, při čem si budu připadat opravdu krásná.
  Díky za váš blog. Už aby byl zase čtvrtek 😀 <3

  1. Milá Míšo, teda děkujeme za krásný a upřímný komentář. Věříme, že to „ono“ najdete a budete si svoji krásu zase užívat. Někdy nás ty povinnosti trochu smetou, ale věřím, že snad ne nikdy na dlouho. Odpočinek a krásu potřebuje každá z nás. Tak třeba pomůže i nějaký krásný a voňavý produkt, ten malinový olej nezní vůbec špatně. 🙂

 14. Krasny patecni podvecer. Clanek mi jako vzdy padl do noty, nevim, jal vy to delate 😊. Take jsme s rodinou byli na prodlouzenem vikendu v krasne Trebici a zde byla kombinace naprosto vseho, co jste psaly v clanku. Uzasne ubytovani, nejmilejsi majitelka penzionu, nadherna vune eterickych oleju.. Prijela jsem jako znovuzrozena 😍.. Krasa je vsude kolem nas a ja se snazim ji neprehlizet, ale naopak si ji denne uvedomovat a citit prave tu vdecnost.
  Obchod je uzasny a jsem moc rada, ze jsem na nej diky vam narazila a uz ted vim, kam vzdy zavitat, pokud budu chtit udelat nejake kamaradce ci sestre radost.. A nebo taky „jen“ sama sobe 😍. Produktu uz mam vybranych nekolik, jak jinak 😊. At jsou to krasna mydla, korektor na kruhy pod ocima (holt kazda jsme nekdy unavena a takovy pomocnik je k nezaplaceni) ci vune do bytu (rozhodne musim mit!). Taro kouzelna tycinka me tedy zaujala take https://www.krasnakazdyden.cz/kategorie/liceni/rty/1522/fruit-pigmented-r-tycinka-na-tvare-a-rty-shimmery-strawberry-100-pure
  Prakticke, to ja mam rada 😊.
  A druha, zapeklitejsi otazka. Kdy se sama citim krasna?
  Predevsim, kdyz si dovolim vymezit cas jen sama pro sebe. At si jdu zabehat, sednout si s kamaradkou na vino nebo si napustim plnou vanu s penou az po strop.. Citim ten prival energie a dulezitost myslet i na sve potreby.
  Pak je tu ale i druha varianta a to kdyz mi muz jen tak v mezireci rekne, ze mi to dnes slusi. Prestoze nejsem v tu chvili nalicena ani oblecena jako z katalogu a akorat se chystam jit vytirat podlahy. Staci, ze mam usmev na rtech (pry 😊) Po dvou detech a deviti letech vztahu je to porad uzasny pocit.
  Dekuji za clanek!
  Ba ra ❤️

  1. Báro, my tušily, že nebudeme jediné, kdo miluje krásné věci kolem sebe. 🙂 Skvělé, že si to také užíváte a vnímáte. A čas pro sebe a lichotky od muže jsou báječnou kombinací cítit se skvěle. A ty voňavé radosti z e-shopu ty chvilky klidu krásně podtrhnou. Tak si je užijme . 🙂

 15. Dobrý večer😊 Předem bych vám chtěla poděkovat za skvělý tip na eshop Krásná každý den. Zrovna pokukuji po přírodní a bio kosmetice a tak už se těším, až tento eshop pořádně prozkoumám😊 Zatím bych si vybrala Čistící balzám krvavý pomeranč od 100% Pure a Chrpové tonikum od Joik😊 A kdy se cítím krásná? Je to pokaždé, když si udělám čas sama na sebe, umyju si vlasy, udělám si manikůru a pedikůru, občas přidám i masku😊 Se dvěma malými dětmi to nebývá často, ale o to víc si takové chvilky užívám😊
  Moc ráda vás sleduji na instagramu, jste velmi inspirativní dvojka😊
  Mějte hezký večer😊 Marcela

  1. Milá Marcelo, máme radost, že sjte si své favority hend vybrala. S těmi se bude hledat čas na sebe zase o něco lépe. Ty zkrášlovací a hýčkací chvilky prostě občas potřebujeme. Tak si je vychutnávejte co nejčastěji. A super, že se známe i z jiných sociálních kanálů. 🙂

 16. Ach, ta kozmetika…neviem kde zacat. Tak asi Dulcia a kofeinovy nocny krem na oci. Krasna sa citim, ked slm v pohode, ked mam dobre vlasy, ked si dam moju oblubenu suknu…

 17. Krásný článek, který (stejně jako dubnové úklidy) se zrovna dotkl mého aktuálního prožívání. Opravdu krásná se cítím v těhotenství a to především v jeho 2. polovině. Jak je psáno: „oči jsou oknem do duše“ myslím si, že je na tom mnoho pravdy a je až pozoruhodné, jak ta malá dušička, která je tu chvilinku naší součástí nás změní psychicky i fyzicky. Nejčitelnější je to právě na očích – já sama i mnoho dalších lidí si všimne, že je „něco jinak“, vyzařuje „něco krásného“ a ne a ne se toho nabažit. Nyní, již podruhé, jsem v tomto krásném procesu a nezlobila bych se, když by mi aktualní výraz tváře zůstal navždy. Netřeba žádný make-up, žádná speciální úprava vlasů a od rána jsem se sebou maximálně spokojená a cestou kolem zrcadla si vždy říkám, jak mi to sluší, jak nějaký narcis 😀 😀 😀
  Obchůdek KRÁSNÁ KAŽDÝ DEN jsem neznala, o to více mě překvapilo, jak příjemně se v něm listuje a s chutí se produkty prohlíží. Můj aktuální favorit je Bio růžová voda ve spreji (Dulcia natural) a Mýdlo s růží a červeným jílem (Joik) – vzhledově a určitě i vůní musí být dokonalé!

  1. Milá Verčo, blahopřejeme moc k těhotenství a je krásné, že se cítíte tak skvěle. To s tím zrcadlem je opravdu milé. Užívejte si to nejen teď , ale i po porodu, až vás bude o jednoho víc. 🙂 Máme radost, že e-shop potešil, tam se krásně vybírá…

 18. Děkuji za krásnou soutěž.
  Na webu bych si zcela jistě vybrala lak na nehty, právě sháním nějaký šetrnější. Dlouho bych však váhala nad výběrem odstínu, krásné jsou totiž všechny…
  A kdy se cítím opravdu krásná? Když jdu na rande se svým mužem! Dám si na sobě obzvlášť záležet. Ráda ze sebe udělám krásku, zvedne mi sebevědomí nejen můj vzhled, ale hlavně ty jeho zamilované pohledy – i po dvou dětech a 10 letech, co jsme spolu.

 19. Milé holky,
  moc děkuji za všechny vaše letošní články, na které se každý čtvrtek těším a které jsou pro mě vždy inspirací. Ještě jsem se nedostala k velkému úklidu, ale mám ho v plánu a nemohu se dočkat, až se budu doma cítit lépe a zbavím se všech nepotřebných věcí…
  Děkuji za odkaz na zajímavé produkty, zaujalo mě mléko na tělo a ruce, které mám pořád vysušené.
  https://www.krasnakazdyden.cz/kategorie/pece/ruce-a-nohy/kremy-a-balzamy-na-ruce/791/hydratacni-mleko-na-telo-a-ruce-vanilka-a-skorice-yope
  Srdečně zdravím a přeji vše dobré.

 20. Vybrala bych si toho hodne, ale asi nejvic me zaujalo telove mleko od Joik. Nejvic krasna se citim, kdyz jsem spokojena. Ne nadarmo se rika, ze krasa vychazi zevnitr. 😁

 21. Já osobně bych si vybrala dlouhotrvající korektor od Fruit Pigmented, protože momentálně potřebuji lehce zakrýt známky únavy.

  A nejkrásněji za celý svůj život (a zároveň nejvíc žensky) se cítím posledních pár měsíců. Mám doma dvoutýdenní miminko a celé těhotenství i šestinedělí mám opravdu velký obdiv ke svému tělu, k tomu, jak skvěle se přizpůsobilo novým potřebám.

  Cítím se jako opravdu krásná maminka krásné holčičky 🙂

  1. Milá Evo, mateřství ženu mění a jsem moc ráda, že si v něm uvědumujete krásu a raodst ze svého těla. Buďme mu vdečné, co všechno zvládne. A vám přeji krásné chvíle v nové roli. 🙂

 22. Dobrý den, já bych si vybrala kondiconér morning haze, jelikož se po mytí vlasů bez kvalitního kondiconéru prostě neobejdu. A kdy se cítím krásná? Vždy, když mi některé z mých čtyř dětí vyzná kompliment-„mami, Ty si dnes ale krásná“. Jak se říká-z malých dětí pravda letí“☺

 23. Na e-shopu mě zaujal přírodní deodorant Levandule a tea tree.
  Krásná se cítím, když se celkově cítím dobře. Nevím, jak to přesně popsat. Když jsem upravená, mám na sobě hezké a pohodlné oblečení. Samozřejmě velmi pomůže, když mě ocení manžel nebo děti. Což se stává docela naštěstí docela často 🙂

 24. Ještě se zkusím připojit, protože ceny jsou velmi lákavé….ostatně jako vše v nabídce obchodu Krásná každý den 🙂 Hodně z nabídky jsem už vyzkoušela, ale co mě dosud minulo jsou tuhé tělové balzámy a masážní kostky – tam bych si určitě vybrala!
  Vyrostla jsem v době, kdy se příliš nenosilo své děti přehnaně chválit, a tak to, že jsem krásná jsem příliš často neslýchala. Ale vím, že krásná jsem, tak jako každá žena; cítím se tak, když jsem vnitřně spokojená a v poklidu, když si uvědomím, že jsem milována a když na sebe hodím nějaký ten chic ženský kousek oblečení a pěkně se upravím 🙂
  Díky za prima články a mějte se krásně!

 25. Milé mámamky,
  Učím se být „sobec“ a věnovat se každý den aspoň chvilku sobě. Ráda pečuji o ostatní,domov, ale jak stárnu, cítím, že je třeba věnovat se i sama sobě. Takže jsem začala třikrát týdně běhat, časem snad připojím i tu kosmetiku.
  A z obchodu bych si vybrala fíkové mýdlo Yope.
  Hezký večer. Pája

  1. Milá Pájo, tak tento přístup se nám líbí. Chce to prostě vyváženost na všech stranách. Jen ten balanc je někdy dost náročný. 🙂 Užívejte si svoji ženskost a svůj čas!

 26. Moc děkuji za krásný článek. A nejen tento jeden. 🙂
  Z obchůdku Krásná každý den bych si vybrala Mangový krém pro suchou a citlivou pleť od Navia, mango je totiž naše domácím „srdcovka“ – jen mám strach, aby mi ho kluci nechtěli sníst.
  Kdy se cítím nejkrásnější? Nejdřív jsem si myslela, že napíšu, že nejkrásnější jsem se cítila na svatbě. Ale to by bylo klišé a hlavně to není pravda. Pak jsem si vzpomněla na porod druhého syna, po tom jsem si připadala opravdu krásná. Ale pořád to není to „ono“. Když mi můj muž řekne, že mi to sluší, zavolá naše dva syny a řekne jim: „Kluci, koukejte, jakou máme krásnou maminku,“ a pak mě všichni obejmou… Tak to je něco, to si připadám neskutečně krásná, i když jsem dvě minuty před tím vylezla z koupelny s ne úplně spokojeným výrazem.
  Nejkrásnější si ale připadám ještě jindy… Když si večer po dlouhém dni dám sprchu, smeju všechen pot a adrenalin, odlíčím se, odeženu z tváře starosti i zlost, odpustím si všechno, co se mi nepovedlo a kde jsem chyboval, uvědomím si, co se mi podařilo, připomenu si, že mě ti moji tři chlapi milují, ať se děje cokoliv… To se pak těším na odpočinek i na ranní vstávání a nový den. Pak se na sebe podívám do zrcadla a cítím se opravdu krásná. Nejkrásnější, i když s unavenýma očima.

 27. Nejvíce krásná si připadám, když na mě kouká můj muž tím pohledem “moje a nejkrásnější”, třebaže zrovna ráno v kuchyni smažím lívance pro rodinu, mám oteklý obličej, rozcuchané vlasy, na sobě vytahané triko na spaní a vůbec mi to nesluší.
  Z e-shopu bych si vybrala bylinkový prášek na zuby. Je mi sympatický tím, že je zcela přírodní alternativou k zubním pastám a že narozdíl od klasické zubní pasty, je v dózičce, pro kterou bych oproti prázdné tubě od pasty, našla doma určitě další využití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: