Pět místností u vás doma, které si zaslouží vaši péči

Po měsíční pauze jsme zpátky! Nevíme, co jste dělaly v lednu vy. My za sebou máme měsíc plný propsaných (nikoli prospaných) hodin, telefonátů i osobních diskusí na téma „naše kniha“.Postupně jsme si prošly stavy euforie i dojetí z našich vlastních textů a následných pocitů absolutního zoufalství i hysterie z toho, že to snad nikdy nedopíšeme. Jak se ale ukázalo, všechny uvedené stavy byly ale nakonec přechodné. My máme prakticky dopsáno a do odevzdání první a komplexní knihy o všem, co znamená tvořit domov, nám zbývá necelý měsíc. Od odevzdání do vydání knížky je ale přece jen ještě kus cesty. Zatímco naše texty budou procházet korekturou a grafik bude hledat nejlepší rozvržení fotografií, my rozjedeme novou sérii článků o domově.
Minulý rok jsme spustily nejen náš nový blog, ale především sérii článků s názvem „Základy tvoření domova“. Za pět měsíců jsme postupně probraly témata jako rutina, jídlo, úklid, krása a oslavy. Letos na tyto základy volně navážeme úplně novou sérií, ve které postupně projdeme jednotlivé místnosti, které tvoří naše domovy. Cílem těchto článků bude vytvořit z každé z pěti hlavních místností vašeho domova místo, které bude příjemné, útulné, a které bude efektivně plnit funkci, ke které je určené.

Únor v ložnici

Je vaše ložnice místem odpočinku nebo do ní spíš odkládáte vše, co zrovna nemáte kam dát nebo potřebujete rychle ukrýt před návštěvou? Jak vypadá vaše šatní skříň a jakou péči denně věnujete místnosti, ve které trávíte třetinu svého života? Pokud máte pocit, že vaší ložnici stále něco chybí nebo naopak přebývá, budou únorové články přesně pro vás.

Březen v koupelně

Milujete hotelové koupelny a naleštěnými umyvadly a měkkými voňavými ručníky, zatímco ta vaše daleko víc připomíná prádelnu s dětským brouzdalištěm dohromady? Sypou se na vás z koupelnové skříňky lahvičky, u kterých si nejste jistá ani obsahem, natož doporučeným datem spotřeby? Nevadí. V březnu se na blogu přesvědčíte o tom, že i z vaší koupelny lze vytvořit malé lázně.

Duben v obývacím pokoji

Jistě, někdo má uvítací pokoj pro hosty, hudební pokoj, pracovnu i knihovnu. Většina z nás ale má jednoduše obývací pokoj. Jak zajistit, aby jeden pokoj dobře plnil funkci několika místností zároveň? Jak z místnosti, kde to jednoduše žije, neudělat malé doupě plné rozečtených časopisů, poházených svršků, cédéček, které dávno nemají svůj obal, a ve kterém má hlavní a poslední slovo televize? Odpovědi na tyto ne zrovna snadné otázky, budeme na blogu hledat celý duben.

Květen v kuchyni

Na čtvrtky nejštědřejší měsíc, jsme si vyhradily pro kuchyni. Důvod je nejspíš víc než jasný. Kuchyň, to je jednoduše život. A život s sebou přináší mnohé výzvy. Třeba v podobě neustále se měnícího složení lednice i spíže. Také jídelního stolu, který v jednu chvíli slouží jako pracovní ponk, v další se u něj píší úlohy a vzápětí na něm stojí horká polévka. Kuchyně se všemi svými skříňkami, poličkami a šuplíky, s věčně se hromadícím odpadem, zaneseným sítkem i neustále se tvořící mastnotou. To bude téma měsíce lásky – května. Koneckonců, jak praví klasik, láska prochází žaludkem a jak napovídá název jedné známé knihy Sex začíná v kuchyni. Tak ať je nám v ní hezky, nejen v květnu.

Červen v dětském pokoji

V červnu slaví děti svůj svátek, a tak trochu symbolicky budeme v červnu věnovat právě dětem a jejich království. Pokud si vaše děti rády a pravidelně uklízí své hračky přesně tam, kde je pro ně vyhrazené místo a své oblečení si pečlivě ukládají do skříní, můžete si v červnu čtvrtky užít třeba návštěvu koupaliště místo studování našich článků. Pro všechny ostatní, kterým se stejně jako nám, narodily děti, které špinavé ponožky hází s klidem za postel místo do koše na prádlo, zato tvrdí, že žádný z těch sto padesáti pokreslených papírů, které mají v šuplíku, rozhodně nelze vyhodit, pak jsou červnové články to pravé čtení pro vás.

Od nepořádku k odpočinku

Tak nějak by se v podstatě dal shrnout cíl našich plánovaných článků. Cílem naší celé práce je, naučit vás jednoduché postupy, jak si svůj domov nejen lépe uklidit a zorganizovat, ale především, jak tento stav udržet. Pokud jste četly pozorně, nejspíš vám neuniklo, že u zmíněných místností záměrně postupujeme od toho jednoduššího k těžšímu. Dát do pořádku koupelnu je totiž opravdu o poznání snadnější, než zkrotit dětský pokoj (který se navíc nikdy tak úplně zkrotit nedá). O tom ale později. Když si osvojíte určité principy, bude pro vás stále jednodušší nejen vnášet do vašeho domova řád, ale také si jej udržet nebo se k němu vracet ve chvílích, kdy z něj z jakéhokoli důvodu vypadnete.

e-mailovy klub mamami
E-mailový klub Mámami

E-mailový klub

I letos, stejně jako loni, se můžete přihlásit do našeho e-mailového klubu. Jako jeho člen pak budete dostávat každý čtvrtek e-mail s upozorněním na nový článek či jiné novinky, které budeme přidávat a čas od času vám spolu s e-mailem pošleme také dárek, nejčastěji v podobě nějakých materiálů ke stažení. Členství vás k ničemu nezavazuje a pokud zjistíte, že nesplnilo vaše očekávání, můžete se z e-mailového klubu kdykoli odhlásit.

5 comments

  1. Pavla says:

    Milá Markét a Míšo, to se tedy těším, jsem moc ráda, že pokračujete. Je pravdou, že únor bych celý v ložnici strávila úlně klidně. 🙂 Pavla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..